K20K0C-P09LCC0-450S
Mfr.Part #
K20K0C-P09LCC0-450S
Description
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Shielding :
Shielded
Cable Opening :
0.157 ~ 0.177 (4.00mm ~ 4.50mm)
Number of Positions :
9
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Series :
ODU MINI-SNAP® K
Shell Finish :
Chrome over Nickel
ODU K20K0C-P09LCC0-450S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
K20K0C-P09LCC0-450S Overview
K20K0C-P09LCC0-450S Features
ODU MINI-SNAP® K series
K20K0C-P09LCC0-450S Applications
There are a lot of ODU
K20K0C-P09LCC0-450S Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER