K20K0C-P03LJG0-400S
Mfr.Part #
K20K0C-P03LJG0-400S
Description
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Stock
9
In Stock :
9
Factory Lead Time :
5 Weeks
Series :
ODU MINI-SNAP® K
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Number of Positions :
3
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Cable Opening :
0.138 ~ 0.157 (3.50mm ~ 4.00mm)
Shell Size - Insert :
0
ODU K20K0C-P03LJG0-400S
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
K20K0C-P03LJG0-400S Overview
K20K0C-P03LJG0-400S Features
ODU MINI-SNAP® K series
K20K0C-P03LJG0-400S Applications
There are a lot of ODU
K20K0C-P03LJG0-400S Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER