K183K15X7RF5TH5
Mfr.Part #
K183K15X7RF5TH5
Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Lead/Base Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Thickness :
2.6mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
2.5mm
Packing Method :
TR
Capacitance :
0.018μF
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Style :
Formed Leads
Height :
4mm
Datasheets
K183K15X7RF5TH5
Vishay K183K15X7RF5TH5
Mono-Kap™ K 0.018μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial