K181M15X7RK5UH5
Mfr.Part #
K181M15X7RK5UH5
Description
CAP CER 180PF 200V X7R RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitance :
180pF
Size Code :
Height :
4mm
Diameter :
500μm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Thickness :
2.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Formed Leads
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Depth :
2.5mm