K181J10C0GF5TH5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K181J10C0GF5TH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Depth :
2.3mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Pitch :
5.0038mm
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
Wire
Lead/Base Style :
Formed Leads
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
Series :
Mono-Kap™ K
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size Code :
Packing Method :
TR
Terminal Pitch :
5mm
Package / Case :
Radial
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
180pF
Multilayer :
yes
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Length :
3.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.197 5.00mm