K181K15X7RF53H5
Mfr.Part #
K181K15X7RF53H5
Description
CAP CER 180PF 50V X7R RADIAL
yes
Height :
4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
EAR99
Lead Length :
30mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Thickness :
2.6mm
Depth :
2.5mm
Capacitance :
180pF
Lead Style :
Formed Leads
Size Code :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Diameter :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
50V