K181K15C0GK53H5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K181K15C0GK53H5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Series :
Mono-Kap™ K
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Length :
4mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Radiation Hardening :
No
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Radial
Lead Pitch :
5.0038mm
Dielectric :
C0G
Lead/Base Style :
Formed Leads
Depth :
2.5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
180pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Datasheets
K181K15C0GK53H5
Vishay K181K15C0GK53H5
Mono-Kap™ K 180pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial