K153K15X7RF5UH5
Mfr.Part #
K153K15X7RF5UH5
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
2.6mm
10 Weeks
Lead/Base Style :
Formed Leads
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
Height :
4mm
Depth :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
K153K15X7RF5UH5
Vishay K153K15X7RF5UH5
Mono-Kap™ K 0.015μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial