K153K15X7RF53L2
Mfr.Part #
K153K15X7RF53L2
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Height :
4mm
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.6mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
Lead Length :
30mm
Weight :
160.004709mg
Mono-Kap™ K
Lead Diameter :
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.6mm
HTS Code :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
2.5mm
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
K153K15X7RF53L2
Vishay K153K15X7RF53L2
Mono-Kap™ K 0.015μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial