K151M15X7RK53L2
Mfr.Part #
K151M15X7RK53L2
Description
CAP CER 150PF 200V X7R RADIAL
Lead Pitch :
2.4892mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Length :
30mm
Published :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness :
2.6mm
Height :
4mm
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Straight
Depth :
2.6mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Pitch :
2.5mm
Through Hole
Width :
2.5mm
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm