K151M15X7RF5TH5
Mfr.Part #
K151M15X7RF5TH5
Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Published :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.5mm
Mono-Kap™ K
Thickness :
2.6mm
Mounting Type :
Through Hole
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
4mm
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Capacitance :
150pF
Datasheets
K151M15X7RF5TH5
Vishay K151M15X7RF5TH5
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial