K151M15X7RF53L2
Mfr.Part #
K151M15X7RF53L2
Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.5mm
yes
Thickness :
2.6mm
Height :
4mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Capacitance :
150pF
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Style :
Straight
No
Lead Length :
30mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Datasheets
K151M15X7RF53L2
Vishay K151M15X7RF53L2
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial