K151M10X7RH5TL2
Mfr.Part #
K151M10X7RH5TL2
Description
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.3mm
Height :
3.6mm
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Published :
Capacitance :
150pF
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Style :
Straight
Lead Pitch :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR
Terminal Pitch :
2.5mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
K151M10X7RH5TL2
Vishay K151M10X7RH5TL2
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial