K151M10X7RH5TH5
Mfr.Part #
K151M10X7RH5TH5
Description
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Style :
Formed Leads
Height :
3.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Capacitance :
150pF
Depth :
2.3mm
Terminal Pitch :
5mm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
K151M10X7RH5TH5
Vishay K151M10X7RH5TH5
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial