K151M10X7RF5UH5
Mfr.Part #
K151M10X7RF5UH5
Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Depth :
2.3mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±20%
Terminal Pitch :
5mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Published :
Height :
3.6mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
HTS Code :
Capacitance :
150pF
Datasheets
K151M10X7RF5UH5
Vishay K151M10X7RF5UH5
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial