K151M10X7RF5TL2
Mfr.Part #
K151M10X7RF5TL2
Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Capacitance :
150pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Pitch :
2.5mm
2
Packing Method :
TR
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
2.3mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Height :
3.6mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Tolerance :
±20%