K151M10X7RF5TH5
Mfr.Part #
K151M10X7RF5TH5
Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
3.6mm
Lead Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Capacitance :
150pF
Terminal Pitch :
5mm
Temperature Coefficient :
X7R
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Depth :
2.3mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Diameter :
500μm
Packing Method :
TR
Datasheets
K151M10X7RF5TH5
Vishay K151M10X7RF5TH5
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial