K151M10X7RF53L2
Mfr.Part #
K151M10X7RF53L2
Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Length :
30mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitance :
150pF
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Height :
3.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
2.4892mm
Depth :
2.3mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
K151M10X7RF53L2
Vishay K151M10X7RF53L2
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial