K151K15X7RK5TL2
Mfr.Part #
K151K15X7RK5TL2
Description
CAP CER 150PF 200V X7R RADIAL
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Thickness :
2.6mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±10%
Height :
4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.5mm
HTS Code :
Packing Method :
TR
Capacitance :
150pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Pitch :
2.5mm
Depth :
2.6mm