K151K15X7RK53L2
Mfr.Part #
K151K15X7RK53L2
Description
CAP CER 150PF 200V X7R RADIAL
e3
Lead Length :
30mm
Depth :
2.6mm
Width :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
200V
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Straight
Height :
4mm
Thickness :
2.6mm
Published :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Datasheets
K151K15X7RK53L2
Vishay K151K15X7RK53L2
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial