K151K15X7RH5UL2
Mfr.Part #
K151K15X7RH5UL2
Description
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL
Depth :
2.6mm
Published :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Capacitance :
150pF
Thickness :
2.6mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
4mm
Lead Style :
Straight
Lead Pitch :
2.4892mm
Voltage - Rated DC :
100V
Radiation Hardening :
Tolerance :
±10%
Terminal Pitch :
2.5mm
Width :
2.5mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Packing Method :
Ammo Pack
Datasheets
K151K15X7RH5UL2
Vishay K151K15X7RH5UL2
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial