K151K15X7RF5UL2
Mfr.Part #
K151K15X7RF5UL2
Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Height :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Capacitance :
150pF
Thickness :
2.6mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Radiation Hardening :
No
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Depth :
2.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Style :
Straight
Datasheets
K151K15X7RF5UL2
Vishay K151K15X7RF5UL2
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial