K151K15X7RF5UH5
Mfr.Part #
K151K15X7RF5UH5
Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Lead Style :
Formed Leads
Lead/Base Style :
Formed Leads
Size Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Pitch :
5.0038mm
Height :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.6mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
150pF
Depth :
2.5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Through Hole
Radiation Hardening :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
K151K15X7RF5UH5
Vishay K151K15X7RF5UH5
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial