K151K15X7RF53L2
Mfr.Part #
K151K15X7RF53L2
Description
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Diameter :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Packaging :
Bulk
Lead Length :
30mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Published :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Thickness :
2.6mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Depth :
2.5mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
HTS Code :
Temperature Coefficient :
X7R
Height :
4mm