K151K15C0GL5UH5
Mfr.Part #
K151K15C0GL5UH5
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
150pF
Packing Method :
Ammo Pack
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Style :
Formed Leads
10 Weeks
Lead/Base Style :
Formed Leads
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Depth :
2.5mm
Published :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
500V
Lead Pitch :
5.0038mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Through Hole
Length :
4mm
Mono-Kap™ K
Datasheets
K151K15C0GL5UH5
Vishay K151K15C0GL5UH5
Mono-Kap™ K 150pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial