K151K15C0GL53H5
Mfr.Part #
K151K15C0GL53H5
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
ECCN Code :
EAR99
Length :
4mm
10 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Published :
Capacitance :
150pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Through Hole
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±10%
No
Lead/Base Style :
Formed Leads
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.5mm
Datasheets
K151K15C0GL53H5
Vishay K151K15C0GL53H5
Mono-Kap™ K 150pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial