K151K15C0GK5UL2
Mfr.Part #
K151K15C0GK5UL2
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
yes
Dielectric :
C0G
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Style :
Straight
Depth :
2.5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
150pF
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated :
200V
Lead Pitch :
2.4892mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V