K151K15C0GK5UH5
Mfr.Part #
K151K15C0GK5UH5
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
150pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
C0G
Length :
4mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
5.0038mm
No
JESD-609 Code :
e3
Depth :
2.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Size Code :
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
Ammo Pack
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Datasheets
K151K15C0GK5UH5
Vishay K151K15C0GK5UH5
Mono-Kap™ K 150pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial