K151K15C0GK5TL2
Mfr.Part #
K151K15C0GK5TL2
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Lead Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Depth :
2.6mm
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
200V
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Terminal Pitch :
2.5mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Size Code :
Published :
Packing Method :
TR
Width :
2.5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Shape :
Wire
Length :
4mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Dielectric :
C0G
10 Weeks
Datasheets
K151K15C0GK5TL2
Vishay K151K15C0GK5TL2
Mono-Kap™ K 150pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial