K151K15C0GK53L2
Mfr.Part #
K151K15C0GK53L2
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
C0G NP0
Pbfree Code :
Capacitance :
150pF
Lead Pitch :
2.4892mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Pitch :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Length :
4mm
Voltage - Rated :
200V
Lead Style :
Straight
Series :
Mono-Kap™ K
Width :
2.5mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Depth :
2.6mm