K151K15C0GK53H5
Mfr.Part #
K151K15C0GK53H5
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Bulk
Depth :
2.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Width :
2.1mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead/Base Style :
Formed Leads
C0G
Reference Standard :
AEC-Q200
Length :
3.4mm
Datasheets
K151K15C0GK53H5
Vishay K151K15C0GK53H5
Mono-Kap™ K 150pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial