K151K15C0GH5UH5
Mfr.Part #
K151K15C0GH5UH5
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Box (TB)
C0G NP0
Pbfree Code :
Radial
Lead/Base Style :
Formed Leads
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Published :
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
Depth :
2.5mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
Ammo Pack
Dielectric :
C0G
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Style :
Formed Leads
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
K151K15C0GH5UH5
Vishay K151K15C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial