K151K15C0GH5TL2
Mfr.Part #
K151K15C0GH5TL2
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Lead Style :
Straight
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Length :
4mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
150pF
Depth :
2.6mm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
HTS Code :
Series :
Mono-Kap™ K
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Tolerance :
±10%
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
Width :
2.5mm
Pbfree Code :
Datasheets
K151K15C0GH5TL2
Vishay K151K15C0GH5TL2
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial