K151K15C0GH5TH5
Mfr.Part #
K151K15C0GH5TH5
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Lead/Base Style :
Formed Leads
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Through Hole
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
150pF
Depth :
2.5mm
Length :
3.4mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Width :
2.1mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
K151K15C0GH5TH5
Vishay K151K15C0GH5TH5
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial