K151K15C0GH55L2
Mfr.Part #
K151K15C0GH55L2
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.9878mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Width :
2.4892mm
Capacitance :
150pF
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Mount :
Through Hole
Lead/Base Style :
Straight
ROHS3 Compliant
Termination :
Packaging :
Bulk
Depth :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Published :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Datasheets
K151K15C0GH55L2
Vishay K151K15C0GH55L2
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial