K151K15C0GH53L2
Mfr.Part #
K151K15C0GH53L2
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
JESD-609 Code :
e3
Mono-Kap™ K
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Capacitance :
150pF
Packaging :
Bulk
Depth :
2.5mm
CERAMIC CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Length :
4mm
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
C0G
HTS Code :
Lead Style :
Straight
Datasheets
K151K15C0GH53L2
Vishay K151K15C0GH53L2
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial