K151K15C0GH53H5
Mfr.Part #
K151K15C0GH53H5
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.5mm
Lead Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
100V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead/Base Style :
Formed Leads
Dielectric :
C0G
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Pbfree Code :
Length :
4mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Bulk
Capacitance :
150pF
Size Code :
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Datasheets
K151K15C0GH53H5
Vishay K151K15C0GH53H5
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial