K151K15C0GF5TL2
Mfr.Part #
K151K15C0GF5TL2
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Published :
Length :
4mm
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Width :
2.5mm
Depth :
2.6mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
150pF
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR
Lead Pitch :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Voltage - Rated :
50V
Size Code :
Terminal Pitch :
2.5mm
Datasheets
K151K15C0GF5TL2
Vishay K151K15C0GF5TL2
Mono-Kap™ K 150pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial