K151K15C0GF5TH5
Mfr.Part #
K151K15C0GF5TH5
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Length :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Dielectric :
C0G
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Depth :
2.5mm
Size Code :
Lead Pitch :
5.0038mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Multilayer :
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Datasheets
K151K15C0GF5TH5
Vishay K151K15C0GF5TH5
Mono-Kap™ K 150pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial