K151K10C0GH5UL2
Mfr.Part #
K151K10C0GH5UL2
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size Code :
Depth :
2.3mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Dielectric :
C0G
Lead Pitch :
2.4892mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Published :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
150pF
Lead Style :
Straight
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
Ammo Pack
Length :
3.6mm