K151K10C0GH5TL2
Mfr.Part #
K151K10C0GH5TL2
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Package / Case :
Radial
Length :
3.6mm
Depth :
2.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Series :
Mono-Kap™ K
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Voltage - Rated :
100V
Terminal Pitch :
2.5mm
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Published :
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packing Method :
TR
Radiation Hardening :
No
Datasheets
K151K10C0GH5TL2
Vishay K151K10C0GH5TL2
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial