K151K10C0GH5TH5
Mfr.Part #
K151K10C0GH5TH5
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
150pF
Mono-Kap™ K
Lead/Base Style :
Formed Leads
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Through Hole
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Terminal Shape :
Wire
Size Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Style :
Formed Leads
Tolerance :
±10%
Length :
3.6mm
Terminal Pitch :
5mm
Depth :
2.3mm
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Datasheets
K151K10C0GH5TH5
Vishay K151K10C0GH5TH5
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial