K151K10C0GF5UL2
Mfr.Part #
K151K10C0GF5UL2
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 RADIAL
No
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Tolerance :
±10%
Lead/Base Style :
Straight
Length :
3.6068mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Through Hole
Termination :
Radial
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Depth :
2.3mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Lead Style :
Straight
Series :
Mono-Kap™ K
Voltage - Rated :
50V
Width :
2.3114mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Capacitance :
150pF
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K151K10C0GF5UL2
Vishay K151K10C0GF5UL2
Mono-Kap™ K 150pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C Through Hole Radial