K151J15C0GL5UH5
Mfr.Part #
K151J15C0GL5UH5
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
5.0038mm
Depth :
2.5mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±5%
Length :
4mm
Voltage - Rated :
500V
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
Wire
Published :
Datasheets
K151J15C0GL5UH5
Vishay K151J15C0GL5UH5
Mono-Kap™ K 150pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial