K151J15C0GL53H5
Mfr.Part #
K151J15C0GL53H5
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
500V
Depth :
2.5mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±5%
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Length :
4mm
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Datasheets
K151J15C0GL53H5
Vishay K151J15C0GL53H5
Mono-Kap™ K 150pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial