K151J15C0GK5UL2
Mfr.Part #
K151J15C0GK5UL2
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
2.4892mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Pitch :
2.5mm
Multilayer :
yes
Published :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Width :
2.5mm
Depth :
2.6mm
Size Code :
Voltage - Rated :
200V
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Length :
4mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Capacitance :
150pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
K151J15C0GK5UL2
Vishay K151J15C0GK5UL2
Mono-Kap™ K 150pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial