K151J15C0GK5TL2
Mfr.Part #
K151J15C0GK5TL2
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Length :
4mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Packing Method :
TR
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Style :
Straight
Capacitance :
150pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Width :
2.5mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Voltage - Rated :
200V
Depth :
2.6mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K151J15C0GK5TL2
Vishay K151J15C0GK5TL2
Mono-Kap™ K 150pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial