K151J15C0GK5TH5
Mfr.Part #
K151J15C0GK5TH5
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
10 Weeks
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
Lead Pitch :
5.0038mm
Length :
4mm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated :
200V
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Style :
Formed Leads
Datasheets
K151J15C0GK5TH5
Vishay K151J15C0GK5TH5
Mono-Kap™ K 150pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial