K151J15C0GH5UL2
Mfr.Part #
K151J15C0GH5UL2
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Length :
3.4mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
C0G
Terminal Pitch :
2.5mm
Through Hole
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Reference Standard :
AEC-Q200
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.6mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Width :
2.1mm
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Through Hole
Datasheets
K151J15C0GH5UL2
Vishay K151J15C0GH5UL2
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial