K151J15C0GH5UH5
Mfr.Part #
K151J15C0GH5UH5
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
100V
Mount :
Through Hole
HTS Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
C0G NP0
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Dielectric :
C0G
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
Ammo Pack
Depth :
2.5mm
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Lead Style :
Formed Leads
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Length :
4mm
Size Code :
Capacitance :
150pF
Datasheets
K151J15C0GH5UH5
Vishay K151J15C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 150pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial